BIST Şirket Haberleri

SPK, 4 Şirketin Sermaye Artırımına Onay Verdi

April 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
SPK, 4 Şirketin Sermaye Artırımına Onay Verdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), yayınladığı son haftalık bülteninde Ensari Deri (ENSRI), Çan2 Termik (CANTE), Lüks Kadife (LUKSK)’nin bedelsiz sermaye artırımını ve Ege Seramik (EGSER)’in bedelli ve bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladığını açıkladı.

Ensari Deri (ENSRI)

Ensari Deri, 36,50 milyon TL olan mevcut sermayesini iç kaynaklardan karşılanmak üzere 116,80 milyon TL’ye çıkaracak. Şirket böylece 220% oranında bedelsiz sermaye artışı gerçekleştirmiş olacak.

Çan2 Termik (CANTE)

Çan2 Termik, 320 milyon TL olan mevcut sermayesini 150% oranında bedelsiz artışıyla 800 milyon TL’ye çıkaracak.

Lüks Kadife (LUKSK)

Lüks Kadife, bedelsiz sermaye artırımı yoluyla 10 milyon TL olan mevcut sermayesini 180% oranında bedelsiz artışıyla 28 milyon TL’ye çıkaracak.

Ege Seramik (EGSER)

Ege Seramik 75 milyon TL olan mevcut sermayesini bedelli ve bedelsiz sermaye artırımı yoluyla 360 milyon TL’ye yükseltecek. Şirket, 100% oranında bedelli sermaye artışıyla 75 milyon TL ve 280% oranında 210 milyon TL bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirecek.

SPK, 4 Şirketin Sermaye Artırımına Onay Verdi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: SPK