Borsa Haberleri

SpaceX Gelecek Ay Hisse Satışı Yapmaya Hazırlanıyor

SpaceX Gelecek Ay Hisse Satışı Yapmaya Hazırlanıyor
Google News Icon Takip Et

Tesla (TSLA) CEO’su Elon Musk’ın çeşitli girişimden biri olan SpaceX, önümüzdeki ay şirkete yaklaşık 150 milyar dolar değer biçecek bir ihale teklifi üzerinden hisse satışı yapmayı planlıyor.

Bloomberg’in haberine göre, uzay keşif ve uydu şirketi temmuz ayında hisse başına 80 doların üzerinde fiyatlandırılan hisselerle 750 milyon dolarlık bir ihale teklifinde bulunmuş ve şirkete 150 milyar dolar değer biçmişti.

SpaceX ocak ayında yatırımcılardan 750 milyon dolar topladığında değeri 137 milyar dolar seviyesindeydi.

WSJ ağustos ayında SpaceX’in iki yıllık zararın ardından yılın ilk üç ayında kâra geçtiğini bildirmişti. Özel şirket, ilk çeyrekte 1,5 milyar dolar gelir üzerinden 55 milyon dolar kâr elde etti.

SpaceX’in değerinin büyük bir kısmı, uydu teknolojisi üzerinden yüksek hızlı internet erişimi sağlayan Starlink’ten geliyor. Segmentin bu yılki satışları, abone büyümesine ilişkin bir tahmine dayanarak 2,5 milyar ile 3 milyar dolar aralığında olabilir.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha