Borsa Haberleri

SpaceX, Doğrudan Cep Telefonuna Bağlanan İlk Uydularını Gönderdi

January 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
SpaceX, Doğrudan Cep Telefonuna Bağlanan İlk Uydularını Gönderdi

T-Mobile (TMUS) SpaceX’in telefon sinyallerini uzaydan doğrudan akıllı telefonlara ışınlayabilen ilk Starlink uydu setini uzaya gönderdiğini duyurdu. Uydu setleriyle birlikte bir Falcon 9 roketi de fırlatıldı. 

Şirketlerin Ağustos 2022’de açıkladığı üzere, ABD’li kablosuz iletişim operatörü Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’in Starlink uydularını ABD’nin bazı bölgelerinde mobil kullanıcılara ağ erişimi sağlamak için kullanacak.

Japonya’nın KDDI’ı, Avustralya’nın Optus’u, Yeni Zelanda’nın One NZ’i, Kanada’nın Rogers’ı gibi dünya çapındaki diğer kablosuz sağlayıcıları da doğrudan cep telefonu teknolojisi için SpaceX ile işbirliği yapacak.

T-Mobile, doğrudan cep telefonu bağlantısı hizmetinin ilk etapta mesajlaşmayla başlayacağını ve önümüzdeki yıllarda ses ve veri özellikleriyle devam edeceğini söyledi.

SpaceX, Doğrudan Cep Telefonuna Bağlanan İlk Uydularını Gönderdi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters