Borsa Haberleri

SpaceX 750 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

January 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
SpaceX 750 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

CNBC’nin pazartesi günü geç saatlerde yaptığı habere göre, Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX, aralarında Andreessen Horowitz’in de bulunduğu yatırımcılardan 750 milyon dolar topladı. Bu yeni fonlama ile birlikte roket ve uydu şirketinin değeri 137 milyar dolara ulaştı.

● Reuters’ın kasım ayında yaptığı bir haberde, SpaceX’in çoğunlukla ikincil hisselerin arz edilmesi konusunda görüşmelerde bulunduğu ve bu arzla birlikte şirketin değerinin 20% artarak 150 milyar dolara ulaşabileceği bildirilmişti.

● Yatırımcıları arasında Alphabet (GOOGL) ve Fidelity Investments’ın da yer aldığı SpaceX, haziran ayında gerçekleştirdiği hisse senedi finansmanı yoluyla yaklaşık 1,68 milyar dolar yatırım almıştı.

● Horowitz ve SpaceX sözcüleri Reuters’tan gelen açıklama taleplerine henüz yanıt vermedi. Horowitz, Musk’ın 44 milyar dolar değerindeki Twitter anlaşmasının da yatırım ortağı olmuştu.

SpaceX, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) için Uluslararası Uzay İstasyonuna çok miktarda uydu yükü ve astronot göndermişti.

SpaceX’in binlerce internet uydusundan oluşan ve büyüyen Starlink ağı sayesinde, ticari havayollarında yüksek hızlı internetin kullanıma sunulması gibi ticarileştirilmiş uygulamalarla büyük gelir elde edilmesi bekleniyor.

SpaceX 750 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters