Borsa İstanbul

S&P Global’den Türk Şirketleri İçin Büyüme Değerlendirmesi

January 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
S&P Global’den Türk Şirketleri İçin Büyüme Değerlendirmesi

S&P Global Ratings tarafından bugün yayımlanan rapora göre 2024-2025’te Türk şirketlerinin büyümeye dönebilecekleri belirtildi. Kurum tarafından yayımlanan raporda, Türk şirketlerinin, son dönemde uygulanan ortodoks para politikasından faydalanmak için “iyi bir konumda” olduğu ifade edildi.

Politika reformlarının planlandığı gibi devam etmesi halinde, Türk şirketlerinin uluslararası sermaye piyasalarına daha iyi erişimden faydalanabileceğine inanıyoruz” diyen S&P Global Ratings kredi analisti Alexander Griaznov, şirketlerin bu sayede yeni yatırımlarını kademeli olarak artırabileceklerine ve büyümeye geri dönebileceklerini beklediklerini kaydetti.

Griaznov, Türk şirketlerinin artan faiz oranlarına rağmen mevcut kaldıraç ve faiz karşılama metriklerini koruyacaklarını öngördüklerini belirterek şöyle dedi:

“Ayrıca, yüksek enflasyon nedeniyle karlılıkta daha fazla bozulma öngörmüyoruz”

S&P Global'den Türk Şirketleri İçin Büyüme Değerlendirmesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks