BIST Şirket Haberleri

S&P Global, Pegasus (PGSUS)’un Notunu Yükseltti

October 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
S&P Global, Pegasus (PGSUS)’un Notunu Yükseltti

Son günlerde Türkiye ekonomisine dair değerlendirmeleriyle gündeme gelen S&P Global, bu kez de Pegasus Hava Taşımacılığı için not güncellemesinde bulundu. İşte detaylar:

Görünüm Durağana Yükseldi 🔍

29 Eylül’de Türkiye’ye ilişkin görünümünü negatiften durağana revize eden S&P Global, Pegasus Hava Taşımacılığı’nın görünümünü de aynı şekilde negatiften durağana yükseltti. 

Kredi Notları Teyit Edildi 📌

Not sadece görünümle sınırlı kalmadı. S&P Global, Pegasus’un talep edilmemiş ‘B/B’ uzun ve kısa vadeli kredi notlarını da teyit etti.

Pegasus’un Kredi Profili ✈️

S&P Global’ın yaptığı açıklamaya göre Pegasus Hava Yolları’nın tek başına kredi profiline ilişkin değerlendirmesi ‘b+’ olarak belirtildi. Bu not, ihraççı kredi notu ile uyumlu bulundu.

S&P Global, Pegasus (PGSUS)'un Notunu Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks