Borsa Yorumları

S&P 500’ün Üzerinde Performans Gösteren 5 Hisse

S&P 500’ün Üzerinde Performans Gösteren 5 Hisse
Google News Icon Takip Et

S&P 500’ün 24% civarında yükseldiği çok iyi bir 2023’ten sonra bile piyasalardaki yukarı yönlü hareketlilik devam ediyor. 

S&P 500 bu yıl da şimdiye kadar yaklaşık 10% artış gösterdi ve geçen haftaki Fed toplantısının ardından mart ayında yeni rekor seviyelere ulaştı. Bu güçlü performans yalnızca endekste değil, hisselerde de görüldü ve hatta bazı isimler, genel piyasayı geride bıraktı.

Bu güçlü hareketi kaçırmak istemeyen yatırımcıkar için biz de bu yıl şimdiye kadar S&P 500’ün üzerinde performans gösteren ve dahası, analistler tarafından beğenilen isimleri taradık. 

⚡️ Aşağıdaki listede yer alan isimler, 2024’te şu ana kadar 10%’dan fazla artış göstererek S&P 500’ü geride bıraktı, analistlerin en az yarısı tarafından “AL” olarak değerlendiriliyor ve konsensüs hedef fiyatları 15% artış ima ediyor: 

  • Amazon (AMZN)
  • Delta Air Lines (DAL)
  • Marathon Oil (MPC)
  • Micron Technology (MU)
  • United Airlines (UAL)

✈️ United Airlines, hisseyi izleyen analistler tarafından en yüksek potansiyel beklentiye sahip isim. Boeing skandalıyla boğuşan havayolu sektöründe görünüm karışık olsa da Wall Street, United Airlines’ın önümüzdeki 12 ay içinde 37% artmasını bekliyor.

Bu beş hisse arasında, bilgisayarlar, cep telefonları ve veri merkezleri için flaş depolama ve bellek üreten Micron Technology, 28,7% ile bu yıl şimdiye kadar en fazla yükselen hisse oldu. 

💾 Analistler, geçtiğimiz hafta beklentileri aşan güçlü bilançosunun ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselen Micron’da en az 17% artış daha öngörüyor.

Analistler son zamanlarda Micron’u türev bir yapay zekâ oyunu olarak nitelendiriyor. Hissenin yükselmek için daha fazla alanı olduğuna ve yapay zekâ boğa piyasasının ön saflarında yer aldığına inanıyorlar.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC