Borsa Yorumları

S&P 500’ün Hem Güçlü Hem de Ucuz Hisseleri

May 16, 2024 • 3 dakika okuma süresi
S&P 500’ün Hem Güçlü Hem de Ucuz Hisseleri

Borsalarda ağırlıklı olarak faiz indirimi anlatısından kaynaklanan rekor seviyeler, analistlere göre bu rallinin arkasındaki güçlü ve ucuz bazı hisseler için her şeyin bittiği anlamına gelmiyor.

S&P 500 ve Nasdaq, beklenenden daha ılımlı gelen enflasyon (TÜFE) verisinin yatırımcı duyarlılığını artırmasıyla dün tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi. S&P 500 ve Dow Jones bu ay şimdiye kadar 5%’in üzerinde artış gösterirken Nasdaq da yaklaşık 6,5% yükseldi.

🌟 Biz de bu rekorlar karşısında, genel piyasaya göre hâlâ “ucuz” olarak kabul edilen; 2024’te şimdiye kadar en az 20% yükselen, ileri fiyat/kazanç oranı 21’in altında seyreden (yani değerlemesi S&P 500’ün altında olan) ve konsensüs hedef fiyatların en az 10% artış ima ettiği güçlü hisseleri taradık. İşte o isimler:

  • Arch Capital Group (ACGL)
  • Allstate (ALL)
  • Delta Air Lines (DAL)
  • Diamondback Energy (FANG)
  • General Motors (GM)
  • Hasbro (HAS)
  • Targa Resources (TRGP)
  • United Airlines Holdings (UAL)
  • Western Digital (WDC)

✈️ Bu yıl şimdiye kadar 30%’dan fazla değer kazanan Delta Air Lines ve United Airlines listede yer alan havayolu temsilcileri oldu. Analistlerin United Airlines’a ilişkin konsensüs hedef fiyatı, şirkete yaklaşık 24% ile en yüksek potansiyel artış oranını veriyor.

HSBC analisti Achal Kumar, kısa bir süre önce Delta’yı United Airlines ve American Airlines (AAL) ile birlikte izlemeye başladı ancak Delta’yı, sektörde tercih ettiği ana hisse olarak adlandırdı. Kumar’ın 72,80 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, DAL için 37% artış ima ediyor.

Delta, tüm önemli merkezlerinde en güçlü rekabetçi konuma sahip ve kapasitesinin 50%’sinden fazlasını kullandığı ilk 6 merkezinde neredeyse 70%-75% pazar payı var. Ayrıca üç ana ABD hizmet taşıyıcısı arasında premium trafik segmentinde en yüksek penetrasyona sahip isim.” diyen Kumar, havayollarının kurumsal seyahatlerde devam eden toparlanmadan ve uluslararası tatillere yönelik güçlü talepten faydalanmasını beklediğini de ekledi.

💾 Dijital depolama şirketi Western Digital da listeye girdi. Hisseler bugüne kadar 43% değer kazanarak gruptaki en yüksek artışı kaydetti ve analistlerin konsensüs tahminlerine göre WDC önümüzdeki 12 ay içinde 15,2% daha değer kazanabilir.

Şirketin güçlü bir üçüncü çeyrek bilançosu yayınlaması, Benchmark analisti Mark Miller’ın geçen ay hissenin notunu “AL” seviyesine yükseltmesiyle sonuçlandı. Analist, yarı iletkenler için daha güçlü fiyatlandırmanın hisse için başka bir ralliyi beslemesi gerektiğini belirtti.

S&P 500’ün Hem Güçlü Hem de Ucuz Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC