ABD Borsası Notları

S&P 500 Yeni Zirveler Görür mü?

S&P 500 Yeni Zirveler Görür mü?
Google News Icon Takip Et

S&P 500, şubatta 5.111 seviyesini test ederek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve ay boyunca 4,3% getiri sağladı. 🚀

Peki şubat, diğer aylara göre kazandıran bir ay mı?

S&P 500 Yeni Zirveler Görür mü?

📊 Endeksin 1928 ve 2023 yılları aralığındaki getirileri incelendiğinde şubat ayında endeks getirisinin ortalama -0,1% olduğu takip ediliyor. Dolayısıyla bu yıl endeksin şubat ayında pozitif ayrıştığı takip edilebilir.

Bu yükselişte Muhteşem 7’li adı verilen ve endekste ağırlığı oldukça yüksek teknoloji hisselerinin oldukça etkili olduğu belirtilebilir. Bu teknoloji şirketlerinin yapay zeka trendinin etkisiyle oldukça güçlü bilançolar bildirmesi yatırımcıların iştahını artırdı.

📈 Piyasada yüksek risk iştahı devam ederken tarihsel olarak incelendiğinde mart ve nisan aylarında ortalama endeks getirisinin sırasıyla 0,6% ve 1,4% olduğu dikkat çekiyor.

Yine tarihsel olarak incelendiğinde yıl içinde en çok kazandıran ay temmuz olurken en çok kaybettiren ay ise eylül olarak karşımıza çıkıyor.

Bu durumda, yatırımcılar önümüzdeki aylarda S&P 500’ün yeni zirveler görüp görmeyeceğini merak ediyor. 👀

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı