Borsa Haberleri

S&P 500, Kazanımlarının Yarısını ChatGPT’ye Borçlu

April 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
S&P 500, Kazanımlarının Yarısını ChatGPT’ye Borçlu

JPMorgan’a göre, S&P 500’de yılbaşından beri görülen artışın yarısı Microsoft (MSFT) destekli ChatGPT ve diğer yapay zekâ destekli dil modellerine yönelik ilgiden kaynaklandı. 

Bankanın analizine göre yapay zekâya yönelik bu ilgi, 1,4 trilyon dolarlık bir piyasa değeri yarattı ve S&P 500’deki artışın 53%’ünü ve Nasdaq’taki artışın 54%’ünü oluşturdu.

Analiz, yapay zekâ çalışmaları kapsamında Microsoft’un yanı sıra, Alphabet (GOOGL), Amazon (AMZN), Meta Platforms (META), Nvidia (NVDA) ve Salesforce’a (CRM) da yer verdi.

Ayrıca bakınız; ChatGPT Nedir?

S&P 500, Kazanımlarının Yarısını ChatGPT’ye Borçlu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch