Borsa Yorumları

S&P 500 Dibi Görebilir mi?

October 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
S&P 500 Dibi Görebilir mi?

Hisse senetleri geçen hafta boyunca sert bir şekilde düştükten sonra Surevest’in Baş Yatırım Stratejisti Rob Luna, firmasının daha önce dibe vurma sinyalleri veren hisselerin yüksek performans göstereceğine dair işaretlere tanık olduğunu söyledi. 

Luna’nın tahmini, S&P 500’ün önceki ayı piyasası değerlendirmelerine dayanarak 3000 ya da 3200 seviyesine ulaşabileceği yönünde. Cuma günü endeks 3.583.07 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi ve pazartesi günü yükseldi. 

Rob Luna, “Daha önce endekste bir sıçrama olabileceğini söyledik. Dışarıda temeli olmayan pek çok bilgi var ve herkes oldukça endişeli. Kısa süreli ralliler ve varlık yöneticilerinin düşük performans endişeleri, piyasayı yeniden canlandırabilecek yüklü miktarda nakdi meydana getirdi.” dedi. 

Öte yandan yatırım stratejisti, seyahat ve “küçük lüksler” olarak adlandırdığı sektörlere dikkat çekti. 

Rob Luna’nın Seçtiği Hisseler!

Rob Luna, “İnsanlar bir şeyler satın almak yerine deneyim satın almayı tercih ediyor. Bu nedenle seyahate olan ilginin devam edeceğini düşünüyorum. Ancak bu, sektördeki hisselerin mevcut değerlemelerine yansıtılmıyor.” dedi.  

Luna, bu doğrultuda beğendiği bir hisse olarak düşük maliyetli hava yolu şirketi Southwest Airlines (LUV)’ı gösterdi. Stratejist, “Southwest, emsalleri arasında ön plana çıkan bir hava yolu şirketi. Şirket, maliyetlerini önemli ölçüde yönetebildi. LUV hisse senedine kişisel olarak sahip değilim ancak potansiyel olarak satın alacaklarım arasında.” ifadelerini kullandı. 

Rob Luna, “küçük lüksler” tabiriyle adlandırdığı hisselere Disney Company (DIS)’nin yanı sıra Netflix (NFLX)’i de dahil etti. 

Luna, “Netflix’i oldukça cazip bulmakla beraber reklamlarla başardıklarını da takdir ediyorum.” dedi. 

Bu arada, Netflix’in 2023 yılında daha ucuz, reklam destekli bir abonelik planına geçmesi bekleniyor. 

S&P 500 Dibi Görebilir mi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı