Borsa Haberleri

Southwest Airlines ile En Büyük Sendika Anlaştı!

December 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Southwest Airlines ile En Büyük Sendika Anlaştı!

Uluslararası Makinistler ve Havacılık ve Uzay İşçileri Birliği (IAM), Southwest Airlines (LUV) ile yapılacak yeni anlaşmanın perşembe günü üyeleri tarafından “ezici bir çoğunlukla onaylandığını” açıkladı.

● Çoğunlukla müşteri hizmetleri alanındaki 8.300’den fazla işçiyi temsil eden sendika, yeni beş yıllık sözleşmenin perşembe gününden itibaren 13,1%’lik bir ücret artışı ve bunun yanı sıra müteakip dört yıl için 25,1%’lik genel ücret artışı getirdiğini aktardı. Anlaşma ayrıca, sektördeki en yüksek ücretleri ve daha yüksek ikramiyeleri garanti eden bir madde içeriyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● IAM Genel Başkan Yardımcısı Richie Johnsen anlaşmayla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Southwest Airlines çatısı altında çalışan IAM üyeleri, havayolu sektöründeki en iyi anlaşmayı yapabilmek için dayanışma içinde omuz omuza verdi. Southwest Airlines’taki üyelerimizi havayolu sektörünün en yüksek ücret alan çalışanları haline getirecek anlaşmayı yapmaya odaklanmıştık. Bu tarihi anlaşma, üyelerimizin yanı sıra Southwest Airlines ile uçan ve ona güvenen müşterileri mutlu etti.

● Sendika, fazla mesai ödenekleri ve tatil iznine ilişkin iyileştirilmiş anlaşma hükümlerinin yanı sıra iş/yaşam dengesi iyileştirmelerinin yapıldığını da sözlerine ekledi. Anlaşma metnindeki özel düzenlemeler açıklanmadı.

Southwest Airlines ile En Büyük Sendika Anlaştı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha