Borsa Haberleri

Soros Öldü Dedikoduları: Tesla Hisselerini Mezarda mı Sattı?

May 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Soros Öldü Dedikoduları: Tesla Hisselerini Mezarda mı Sattı?

Türkiye’de de ismi sık sık gündeme gelen Macar asıllı meşhur yatırımcı ve iş insanı George Soros’un öldüğü dedikodularının aslı merak edilse de kesin olan tek bir şey var: Soros, Tesla’yı tamamen terk etti. 

Soros Fund Management’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) sunulan ve 100 milyon doların üzerinde varlık yönetimine sahip kuruluşların özsermaye varlıklarının listelendiği 13F belgelerine göre şirket, yılın ilk çeyreğinde sahip olduğu tüm Tesla (TSLA) hisselerini sattı. 

Soros, Tesla’nın yanı sıra D.R. Horto (DHI) ve TransDigm (TDG) hisselerinin de tamamını satarken, elektrikli otomobil üreticisi Rivian (RIVN) hisselerinin de 10,8 milyonunu satarak bir kısmını elden çıkardı. 

Analistlerin resesyon ve teknoloji balonu uyarılarının arttığı bu dönemde Soros ayrıca Alphabet (GOOGL), Amazon (AMZN), Disney (DIS) ve Bowlero (BOWL) hisselerini de azalttı. 

Bu dünyada almak da var satmak da: Öte yandan 13F belgelerine göre Soros, portföyündeki Netflix (NFLX), Walmart (WMT), JD. com (JD), American Water Works (AWK), CSX (CSX) ve Norfolk Southern (NSC) hisselerini artırdı.  

Soros Öldü Dedikoduları: Tesla Hisselerini Mezarda mı Sattı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha