Borsa Haberleri

Sony’nin Kârı Düştü ama Satışlar Beklentileri Aştı

August 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Sony’nin Kârı Düştü ama Satışlar Beklentileri Aştı

Sony (SONY), ilk mali çeyrekte hayat sigortası biriminin zayıf performansı nedeniyle 31%’lik bir kâr düşüşü gördü. Ancak şirketin oyun segmentindeki güçlü performans, gelirlerde yıllık 33%’lük bir artış sağladı.

Şirketin gelirleri, 17,1 milyar dolar olan beklentinin üzerinde geldi ve 20,7 milyar dolar olarak gerçekleşti. Sony bu dönemde ayrıca 1,75 milyar olan beklentinin hafif üzerinde, 1,76 milyar dolar faaliyet kârı da açıkladı. Ancak şirketin faaliyet kârı yıllık bazda 31%’lik bir düşüş gösterdi. 

Sony, nisan-haziran çeyreğinde bir önceki yıla göre 38% artışla 3,3 milyon adet PlayStation 5 sattı. Sony, PlayStation segmenti konusunda oldukça iyimser bir resim çizmeye devam ediyor. 

Şirket daha önce yaptığı açıklamada Mart 2024’te sona erecek olan mali yılda, bir önceki yıl 19,1 milyon adet olan satış rakamına kıyasla 25 milyon adetlik rekor bir PlayStation 5 satışı beklediğini belirtmişti.

Sony’nin Kârı Düştü ama Satışlar Beklentileri Aştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC