Borsa Haberleri

Sony ve Honda İlk Elektrikli Araçlarını 2026’da Piyasaya Sürecek!

October 13, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Sony ve Honda İlk Elektrikli Araçlarını 2026’da Piyasaya Sürecek!

●    Japon Sony Group (SONY) ile Honda Motor (HMC) arasındaki ortak girişim, ilk elektrikli araçlarını 2026 yılına kadar teslim etmeyi ve ABD ve Japonya’dan başlayarak çevrimiçi olarak satmayı planlıyor.

● Yeni elektrikli aracın fiyat bandı da yüksek olacak. Araçta, Sony tarafından geliştirilen yeni bir yazılım sistemi bulunacak ve bu sistem, aylık olarak fatura edilecek eğlence hizmetleri ve diğer hizmetlerden düzenli gelir elde etme imkanı sağlayacak.

● Bu, haziran ayında projenin başlamasından sonraki ilk Sony Honda Mobility ortak girişimi açıklaması.

● Sony, araç içi kontrol birimlerinden eğlence ve ödeme hizmetlerine bağlanacak bulut tabanlı hizmetlere kadar yeni aracın eksiksiz yazılım sistemini geliştirecek.

● Yeni aracın kullanacağı platforma ve batarya tedarikçisi gibi detaylara Honda karar verecek. Model adı henüz belli olmayan elektrikli araç, büyük olasılıkla Honda’nın Ohio’daki tesislerinden birinde üretilecek.

● Honda, en büyük rakibi Toyota Motor (TM) gibi, filosunu kademeli olarak elektrikli araçlara kaydırıyor.

Sony ve Honda İlk Elektrikli Araçlarını 2026’da Piyasaya Sürecek!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı