Borsa Haberleri

Sony ve Apollo’nun Paramount Görüşmeleri Hız Kazanıyor

May 20, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Sony ve Apollo’nun Paramount Görüşmeleri Hız Kazanıyor

Sony’nin (SONY) film birimi Sony Pictures Entertainment ve Apollo Global Management (APO), Paramount (PARA) film stüdyosunun varlıkları için olası bir teklif öncesinde şirketin defterlerini incelemelerine olanak tanıyacak gizlilik anlaşmaları imzaladı.

Ancak The New York Times’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirketler, Paramount için tamamı nakit 26 milyar dolarlık bir teklif yapma yönündeki ilk planlarından geri adım attılar.

Bu ayın başlarında Paramount’un Sony film birimi ve ABD’li satın alma şirketinden oluşan bir konsorsiyuma defterlerini açmak için görüşmeler yaptığına ilişkin haberler gelmişti. 

New York Times, Sony ve Apollo’nun şu anda Paramount’un varlıklarını satın almak için çeşitli yaklaşımlar düşündüğünü söyledi.

Diğer stüdyolar gibi Paramount da geçen yıl Hollywood yazarları ve oyuncularının aylarca süren grevleri, zayıf reklam piyasası ve ABD’de televizyon biriminin kârını aşındıran düşen kablo abonelikleri nedeniyle toparlanmaya çalışıyor.

Sony ve Apollo’nun Paramount Görüşmeleri Hız Kazanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters