Borsa Haberleri

Sony ve Apollo’dan Paramount’a 26 Milyar Dolar Teklif

May 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Sony ve Apollo’dan Paramount’a 26 Milyar Dolar Teklif

Wall Street Journal’ın haberine göre Sony (SONY) ve Apollo Global Management (APO), Paramount Global (PARA) için 26 milyar dolarlık teklifte bulundu.

WSJ’nin konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre, iki şirket dün Sony CEO’Su Tony Vinciquerra ve Apollo ortağı Aaron Sobel tarafından imzalanan teklif mektubunu sundu.

Nisan ayı başlarında Sony’e ait Sony Pictures Entertainment ve Apollo’nun Paramount için ortak bir teklif yapmak üzere görüşmelerde bulunduğuna ilişkin haberler gündeme gelmişti.

Öte yandan Paramount, Skydance Media ile özel görüşmeler yürütüyor ve kablolu televizyon izleyicilerinin azalması nedeniyle Netflix (NFLX) ve Walt Disney’in (DIS) zorlu rekabetiyle karşı karşıya kaldığı için yayın işini kurmaya çalışıyor.

Tokyo merkezli Sony’nin bir iştiraki olan SPE, faaliyetlerinin film ve televizyon prodüksiyonu, satın alma ve dağıtım, dijital içerik oluşturma ve dağıtım, stüdyo tesisi işletimi ve yeni eğlence ürünleri, hizmetleri ve teknolojilerinin geliştirilmesini kapsadığını söylüyor.

Sony ve Apollo’dan Paramount’a 26 Milyar Dolar Teklif

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters