Borsa Haberleri

Sony ve Apollo Güçlerini Birleştiriyor: Paramount için 29 Milyar Dolarlık Teklif

April 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Sony ve Apollo Güçlerini Birleştiriyor: Paramount için 29 Milyar Dolarlık Teklif

Medya devi Paramount Global’in (PARA) David Ellison’ın Skydance Media’sına satışının, Sony (SONY) ve Apollo Global Management’ın (APO) “şirketin tüm hissedarlarına fayda sağlayacak çok daha iyi bir teklif” sunmaya hazırlanması nedeniyle önemli bir risk altında olabilir.

PARA ve Skydance arasında 3 Mayıs’ta sona erecek olan 30 günlük münhasır görüşme süresinde zaman ilerledikçe, konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler ve analistler, eğlence devinin hakim hissedarı Shari Redstone’un Sony/Apollo teklifini değerlendirmek zorunda kalacağına inanıyor.

Japon devinin böyle bir teklif için eski teklif sahibi Apollo ile bir araya gelebileceğine dair haberler medyada yer aldı ve hâlihazırda karmaşık olan anlaşmayı daha da alevlendirdi.

Açık sözlü bir PARA hissedarı olan Matrix Asset Başkanı ve CIO’su David Katz, önerilen teklifin “tüm Paramount hissedarları için Skydance’in mevcut teklifinden önemli ölçüde daha iyi olacağını” söyledi. 

Ayrıca teklifin 29 milyar dolar değerinde olabileceğini belirten Katz, “Apollo’nun 26 milyar dolarlık bir teklifi vardı ve yönetim kurulu bununla ilgilenmedi. Ancak, şimdi Sony ile bir araya geldiklerine göre, daha da iyi bir anlaşma için finansmana sahipler ve eğer yönetim kurulu yatırımcıları şirketin varlıklarının gerçek değeri konusunda ikna edebilirse bu 28 ya da 29 milyar dolara kadar çıkabilir.” dedi.

Sony ve Apollo Güçlerini Birleştiriyor: Paramount için 29 Milyar Dolarlık Teklif

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing