Borsa Haberleri

Sony Group, Kripto Para Piyasasına Adım Atıyor

Sony Group, Kripto Para Piyasasına Adım Atıyor
Google News Icon Takip Et

Oyun, müzik ve kamera gibi ürünleriyle tanınan Japon holding devi Sony Group (SONY), Amber Japan’ı satın alarak resmen kripto para borsası pazarına giriş yaptı. 

Amber Group, 2022 yılında Japon kripto borsası DeCurret’i satın alarak ve Amber Japan olarak yeniden markalaştırarak faaliyetlerini Japonya’ya genişletti. Dijital varlık ticareti hizmetleri sunan şirket, ticari sermayesinin bir kısmının şu anda feshedilmiş olan kripto borsası FTX’e maruz kalması nedeniyle mali sorunlarla karşılaşmıştı.

Bu son hamle ise Sony’nin hâlihazırda 100 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahip olan portföyünü çeşitlendirme stratejisinin bir parçası olarak yorumlanıyor. Şirket, son birkaç yıldır oyunlarda NFT’ler ve blok zincirinin kullanımını araştırıyordu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Tradingview