Sony

Sony, 900 Çalışanını İşten Çıkaracak

Şubat 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Sony, 900 Çalışanını İşten Çıkaracak

Sony (SONY), PlayStation birimindeki yaklaşık 900 çalışanını ya da küresel işgücünün 8%’ini işten çıkaracağını duyurarak, personel sayısını azaltacağını duyuran teknoloji şirketleri kervanına katıldı.

Birimin Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, çalışanlara gönderdiği ve şirket tarafından kamuya açıklanan bir e-postada, “Birkaç ay boyunca yapılan dikkatli değerlendirmeler ve birçok liderlik tartışmasının ardından, işi büyütmeye ve şirketi geliştirmeye devam etmek için değişiklikler yapılması gerektiği açıkça ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu işten çıkarmalar, oyun alanında Microsoft (MSFT) ve Nintendo (NTDOY) ile rekabet eden Sony’nin PlayStation 5 için yıllık satış görünümünü düşürmesinden yaklaşık iki hafta sonra geldi. Sony, 31 Mart’ta sona erecek mali yıl için daha önce 25 milyon adet olarak tahmin ettiği satış rakamını 21 milyona düşürdü.

PlayStation 5’in satışları üçüncü çeyrekte 8,2 milyon konsol ile beklenenden yaklaşık bir milyon adet daha düşük gerçekleşti. Şirket, 2022’nin üçüncü çeyreğinde 7,1 milyon adet konsol satmıştı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC