Borsa Haberleri

Sonunda Beklenen Oluyor! Microsoft, ChatGPT’yi Word ve Excel gibi Uygulamalarına Ekleyecek

March 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Sonunda Beklenen Oluyor! Microsoft, ChatGPT’yi Word ve Excel gibi Uygulamalarına Ekleyecek

Microsoft (MSFT), viral sohbet robotu ChatGPT’nin sahibi OpenAI tarafından geliştirilen üretimsel yapay zekayı Microsoft 365 yazılım paketine entegre etmekte olduğunu açıkladı.

● Bu entegrasyon Microsoft’un muhtemelen en büyük yapay zeka atılımı. Piyasadaki lider iş yazılımı olan Microsoft 365’in şirket geliri içindeki payı Bing’den çok daha büyük.

● Son mali yılda Office ürünleri ve bulut hizmetlerinden yaklaşık 45 milyar dolar gelir elde edilirken, Microsoft (MSFT)’un arama ve reklamcılık geliri yaklaşık 11,5 milyar dolar seviyesinde kaldı.

● PowerPoint ve Excel bu üretimsel yapay zeka özelliklerine “birkaç ay” içinde kavuşacak. Microsoft (MSFT)’tan alınan bilgilere göre bu entegrasyon çalışması, en büyük ABD şirketlerinden 8’inin de aralarında bulunduğu, ismi açıklanmayan 20 kurumsal müşteriyle başlayacak.

● Getirilen en önemli özellik Microsoft 365 Copilot. Bu özellik PowerPoint, Word, Excel ve Outlook araçlarını içeren yazılım paketinin, sunumlar ve belgeler oluşturulmasına ve e-postaların doğal dil desteği kullanılarak özetlenmesine olanak sağlıyor.

Sonunda Beklenen Oluyor! Microsoft, ChatGPT’yi Word ve Excel gibi Uygulamalarına Ekleyecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha