Borsa Haberleri

Son Düşüşlere Rağmen Piper Sandler’ın Tesla’ya Güveni Tam!

January 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Son Düşüşlere Rağmen Piper Sandler’ın Tesla’ya Güveni Tam!

Tesla (TSLA) için yükseliş tezini savunmaya devam eden Piper Sandler analisti Alexander Potter, son satış baskısının şirketin uzun vadeli gidişatını etkilemediğini vurguladı.

● Hem ayı piyasasının hem de olumsuz haber akışı nedeniyle Tesla hisselerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturduğunu ifade eden Potter, Tesla (TSLA) hissesinin “son birkaç haftadır bir buhran yaşadığını” kabul etti. Ayrıca Elon Musk’ın Twitter konusunun yanı sıra Çin’deki hızla değişen pandemi politikaları ve salgınların 2023’e belirsiz bir tablo çizdiğini de belirtti.

● Potter bu konuya ilişkin olarak, “Resesyon, artan faiz oranları ve Tesla’nın cari ürün portföyünün hitap ettiği segmentlerdeki azalan talep (ve daha birçok faktör) nedeniyle 2023’te büyümedeki yavaşlamanın çok da zor olmayacağını görüyoruz. Ancak Tesla’nın pazar payının yeni bir rekabet dalgasına aniden yenik düştüğüne ve uzun vadeli tezle hiçbir şeyin değiştiğine İNANMIYORUZ.” ifadelerini kullandı.

● Hisse için “AL” seviyesindeki tavsiyesini yineleyen Potter, 340 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyerek hisse değerinin neredeyse üçe katlanabileceğini ileri sürdü.

● Austin merkezli otomobil üreticisinin hisseleri, 2022’nin son işlem gününde 0,59% gerileyerek açılış yaptı. Yılbaşından bugüne kadar öngörülen 60%’ı aşkın kayıp, Elon Musk liderliğindeki şirket için bugüne kadarki en büyük kayıp seviyesi olacak.

Son Düşüşlere Rağmen Piper Sandler’ın Tesla’ya Güveni Tam!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha