Borsa Haberleri

Solid Power’ın Kasasına 5,6 Milyon Dolar Giriyor!

January 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Solid Power’ın Kasasına 5,6 Milyon Dolar Giriyor!

Elektrikli araçlar için nikel ve kobalt içermeyen katı hal pil hücrelerinin geliştirilmesine devam edilmesi için ABD Enerji Bakanlığı’ndan bir ihale alacağını duyuran Solid Power (SLDP) perşembe günü açılış öncesi işlemlerde 2,9% yükseldi.

● Solid Power (SLDP), iyileştirilmiş bir enerji ve şarj performansına olanak sağlamak için bir lityum metal anot ve kükürt kompozit katot içeren pil hücreleri geliştirme karşılığında 5,6 milyon dolara varan bir gelir elde etmeyi bekliyor.

● ABD Enerji Bakanlığı yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, elektrikli araçlara güç sağlayan gelişmiş piller için yurt içi tedarik zincirini güçlendirmeye yönelik 12 proje için Solid Power (SLDP)’ın aldığı ihale de dâhil olmak üzere 42 milyon dolarlık bir fon sağlayacağını duyurdu.

● Elektrikli araçlarda kullanılan katı hal pillerini geliştirme yarışında pozisyon almak isteyen yatırımcıların, sadece bu alanda hizmet sunan iki seçeneği var: QuantumScape (QS) ve Solid Power (SLDP).

Solid Power’ın Kasasına 5,6 Milyon Dolar Giriyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha