Borsa Haberleri

Solid Power 50 Milyon Dolarlık Hisse Geri Alım Programı Açıkladı

January 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Solid Power 50 Milyon Dolarlık Hisse Geri Alım Programı Açıkladı

Elektrikli araçlarda kullanılan katı hal pil hücreleri üreten elektrik şirketi Solid Power (SLDP), 50 milyon dolar değerinde bir hisse geri alım programı açıkladı. 

Programın 31 Aralık 2025’te sona ereceği belirtilirken, Solid Power hisseleri 20%’nin üzerinde değer kazandı.

Neden diye soruyor olabilirsin. Hisse geri alım programları, sirkülasyonda var olan hisse miktarını azalttığı ve piyasa koşullarına da bağlı olmak üzere şirketin hisse başına kârını da artırma potansiyeline sahip olduğu için, genellikle şirket hisselerine olumlu yansıyan bir gelişme olarak değerlendirilir. 

Bir şirket hissesini geri alıyorsa ona inanıyordur, şu an değerinin altında olduğunu düşünüyordur. Bu yüzden yatırımcısına motivasyon verir, güvenlerini artırır.

Solid Power 50 Milyon Dolarlık Hisse Geri Alım Programı Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Market Screener