Borsa Haberleri

SolarEdge İşgücünü 16% Azaltacak

January 22, 2024 • 1 dakika okuma süresi
SolarEdge İşgücünü 16% Azaltacak

SolarEdge (SEDG) maliyetlerini azaltmak için küresel işgücünü 16% azaltacağını açıkladı. 

Şirketin yaklaşık 900 çalışanını etkileyecek olan söz konusu hamle, SolarEdge’in Meksika’da üretimi sonlandırma, Çin’de üretim kapasitesini azaltma ve hafif ticari araç faaliyetlerini bitirme kararlarının ardından geldi. 

CEO Zvi Lando, “Hızla değişen pazar dinamikleri karşısında maliyet yapımıza uyacak şekilde işgücünü azaltma ve diğer oldukça zor ama gerekli maliyet kısma önlemleri aldık.” ifadelerini kullandı. 

Yenilenebilir enerji şirketi, kasım ayında da güneş paneli invertörlerine yönelik zayıf talep sebebiyle dördüncü çeyrek gelir beklentisini de düşürmüştü. 

SolarEdge İşgücünü 16% Azaltacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters