BIST Şirket Haberleri

Söke Un Güneş Enerji Santralini 2023 Yılında Devreye Alıyor!

March 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Söke Un Güneş Enerji Santralini 2023 Yılında Devreye Alıyor!

Söke Un’un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, şirketin yatırım süreciyle ilgili Bloomberg HT’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Ulusoy, “Halka arzdan elde ettiğimiz 550 milyon TL’lik geliri 2023 yılının birinci çeyreğinde özkaynaklar kalemine ekleyeceğiz. Yine bu yıl Güneş Enerji Santralini devreye alarak, 2022’deki tüketimimizin neredeyse 80%’ine tekabül eden enerjiyi buradan karşılayacağız.” dedi.

Şirketin yatırımı hakkında bilgi veren Eren Günhan Ulusoy açıklamasının devamında; “Halka arz gelirinin 82 milyon TL’lik kısmını unlu mamüller tesisi için harcayacağız. O alanda fizibilite çalışmalarımız ve makine temini ile ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Söke’yi unlu mamüllerin lider markası haline dönüştürmeye çalışıyoruz.

Aynı zamanda hammadde ve mamul tesisi yatırımlarımız olacak. Bununla ilgili de projelendirme devam ediyor. 2023 içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. Bu yıl için 16% tonaj büyümesi hedefimiz var.” ifadelerine yer verdi.

Söke Un Güneş Enerji Santralini 2023 Yılında Devreye Alıyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:Bloomberg HT