BIST Şirket Haberleri

SOCAR Türkiye ve Turkcell, Enerji Sektöründe Bir İlke İmza Attı!

SOCAR Türkiye ve Turkcell, Enerji Sektöründe Bir İlke İmza Attı!
Google News Icon Takip Et

Türkiye’nin dev endüstriyel holdingi ve doğrudan yabancı yatırımcısı SOCAR Türkiye, iletişim devi Turkcell ile enerji sektöründe bir ilki başardı. İki büyük kuruluşun iş birliği sayesinde, Aliağa Yarımadası’nda geliştirilen, Türkiye’nin en büyük açık hava Private LTE projesi hayata geçirildi. Peki, bu süreç nasıl işledi ve bu proje tam olarak ne anlama geliyor? 🤝 

📶 Yüksek Güvenlikli Mobil İletişim Ağı

Proje kapsamında, Turkcell tarafından SOCAR Türkiye’ye özel bir mobil iletişim ağı oluşturuldu. Bu ağın özelliği ise yüksek güvenlikli olması. Bu durum, SOCAR Türkiye’nin operasyonlarının güvenliği ve sürekliliği açısından önemli bir adım oldu.

⏱️ 6 Aylık Süreç ve Ortaya Çıkan Proje

İki dev kuruluşun iş birliği sayesinde, bu dev proje sadece 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Evet, yanlış duymadınız, sadece 6 ay! Bu projenin tamamlanması ve sonuçlarının sektöre kazandırılması, şüphesiz ki her iki kuruluşun da titiz ve hızlı çalışmaları sayesinde mümkün oldu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı