Borsa Haberleri

Snowflake Güçlü Bilançosuyla Yükseldi

Ağustos 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Snowflake Güçlü Bilançosuyla Yükseldi

Snowflake (SNOW) hisseleri, şirketin mevcut çeyreğe yönelik görünümü ılımlı seyretse de bilançosunda beklentileri aşarak açılış öncesinde yükseldi. 

Şirket, temmuz ayında sona eren mali ikinci çeyrekte 674 milyon dolar gelir elde ederek analistlerin 662 milyon dolarlık tahminlerini aştı. Ayrıca Snowflake’in ürün geliri de 626 milyon dolarlık beklentinin üzerinde, 640,2 milyon dolar oldu. 

Snowflake, üçüncü mali çeyrek için de 670 milyon ile 675 milyon dolar aralığında ürün geliri elde etmeyi bekliyor. FactSet’e göre, bu aralığın yalnızca tavan seviyesi 675 milyon dolarlık analist konsensüsüne uyuyor. 

Şirket, tüm yıl için 2,6 milyar dolarlık ürün geliri ve 5%’lik GAAP dışı faaliyet kârı görünümünü korudu.

Mayıs ayında şirketin 620 milyon ile 625 milyon dolar arasında bir ürün geliri tahmininde bulunmasıyla bu çeyreğe ilişkin beklentiler biraz darbe aldı. Bu rakam, o dönemde 649 milyon dolar olan beklentilerin altındaydı.

Yine de şirket performansı Wall Street tarafından beğeniliyor. Hisseyi izleyen analistlerin 17’si SNOW için “GÜÇLÜ AL”, 11’i “AL” ve 15’i “TUT” notu veriyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s, Seeking Alpha