Borsa Haberleri

Snap’ten “My AI” Sohbet Robotu Geliyor!

February 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Snap’ten “My AI” Sohbet Robotu Geliyor!

Yapay zeka alanındaki gelişmeler devam ederken Snap (SNAP) tarafından geliştirilen yeni sohbet robotunun eli kulağında.

● Şirketten yapılan açıklamada, “My AI” sohbet robotunda OpenAI’ın Snapchat için özelleştirilmiş GPT teknolojisinin son sürümünün ilham alındığı belirtildi. Yeni sohbet robotu, Snapchat+ abonelerine “deneme amaçlı” bir özellik olarak bu haftadan itibaren sunulmaya başlanacak.

● “En yakın arkadaşınız için doğum günü hediyesi fikirleri önerebilen, uzun bir hafta sonu için yürüyüş gezisi planlayabilen, akşam için yemek tarifi verebilen ve hatta çedar takıntılı bir arkadaşınız için peynirle ilgili bir ‘haiku’ yazabilen” bir sohbet robotundan bahsediyoruz.

● Yine de doğal olarak, ChatGPT sohbet robotunun bugüne kadar sergilediği bazı garip davranışları bu yeni robotta da göreceğiz. Snap’ten yapılan açıklamada, “Yapay zeka destekli tüm sohbet robotlarında olduğu gibi, My AI da sanrıya eğilimli ve ona hemen hemen her şeyi söyletebilirsiniz. Bir sürü eksiği var ve bunun için şimdiden özür dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Snap’ten “My AI” Sohbet Robotu Geliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha