Borsa Haberleri

Snapchat Hisseleri, TikTok’un Yasaklanma İhtimaliyle Yükselişte!

March 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Snapchat Hisseleri, TikTok’un Yasaklanma İhtimaliyle Yükselişte!

ByteDance (BDNCE)’in Biden Hükümeti’nden gelen öneriye uymaması durumunda TikTok’un ABD’de yasaklanmasının gündeme geleceğine dair The Wall Street Journal haberinin ardından SNAP hisseleri yaklaşık 8% artışla 11,15 dolara ulaşırken, META hisseleri 3%’ün biraz üzerinde artış kaydederek 203,49 dolara yükseldi.

Yatırımcılar, TikTok’un ABD’de yasaklanması durumunda, Snapchat ve Meta gibi sosyal medya şirketlerinin TikTok’a kaptırdığı kullanıcıları geri kazanacağına inanıyor.

ByteDance (BDNCE)’ten yapılan açıklamada, “Amaç ulusal güvenliği korumaksa, yatırımın tasfiye edilmesi sorunu çözmez. Mülkiyetin değişmesi, veri akışlarına veya erişime yeni kısıtlamalar getirmeyecek.” denildi.

Snapchat Hisseleri, TikTok’un Yasaklanma İhtimaliyle Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC