Borsa Haberleri

Snap, Pixy Adlı Selfie Drone’unu Satışa Çıkardı!

April 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Snap, Pixy Adlı Selfie Drone’unu Satışa Çıkardı!

Snap (SNAP) perşembe günü yapılan Ortaklık Zirvesi’nin bu yılki oturumunda, uçan drone kameralarını satışa çıkardığını duyurdu.

Şirket, Pixy adlı yeni uçan kameraları ile kamera sektöründe bir devrim yaratmayı hedefliyor. Pixy, şirketin diğer kameralarına kıyasla cep boyutunda olan bir cihazdır. Kullanıcıların Pixy’yi önceden ayarlanmış dört uçuş yolundan birine göndermek için yalnızca bir düğmeye tıklaması yeterli olacak. 

Bu kamera, fotoğraf ve video çekmek için kullanıcının birkaç fit üzerine çıkarak ayarlanmış olan yörüngelerdeki anlarını kaydediyor. Pixy, kullanıcıların çekim bittikten sonra kamerayı avuç içlerine koymalarıyla ise kapanıyor.

Ayrıca drone kamera sayesinde kaydedilen fotoğraf ve videolar otomatik olarak kullanıcıların Snapchat hesabındaki “Anılar” bölümüne aktarılıyor. Pixy bu özelliğine ek olarak geniş video ve fotoğraf kaydetme belleği ile de oldukça büyük bir ilgi topluyor.

Pixy, perşembe günü ABD ve Fransa’da 229,99 dolar karşılığında satışa çıkarıldı. Paket içerisinde cihazın kendisi, şarj kablosu, şarj edilebilir pil ve taşıma askılığı bulunuyor. Şirket, ek pillerin 19,99 dolar karşılığında ve çift pil şarj cihazının 49,99 dolar karşılığında satışa sunulduğunu da açıkladı. Pixy’nin pil ömrü ise 5 ile 8 uçuşa kadar dayanabiliyor.

Snap, daha önce de tıpkı Pixy gibi çeşitli girişimlerde bulunmuştu. Bunlardan biri de yeni nesil artırılmış gerçeklik gözlükleriydi. Snap gelirindeki düşüşe rağmen Pixy için yeterli kaynağa sahip olduğunu da perşembe günü yapılan Ortaklık Zirvesi’nde belirtti.

Şirket ayrıca Pixy için planlanan birkaç artırılmış gerçeklik özelliği ve geliştirme güncellemesi atılımlarını da ileriki zamanlarda uygulamaya koyacağını vurguladı.

Snap, Pixy Adlı Selfie Drone’unu Satışa Çıkardı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı