Borsa Haberleri

Snap Hisseleri 25%’ten Fazla Değer Kaybetti!

October 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Snap Hisseleri 25%’ten Fazla Değer Kaybetti!

● Sosyal medya şirketinin üçüncü çeyrek için beklenenden daha düşük bir gelir açıklaması üzerine, salı günü kapanış sonrası işlemlerde Snap hisseleri sert düşüş göstererek 25%’in üzerinde değer kaybetti. 

● Bu gelişme, zorlu bir dönem geçiren çevrimiçi reklam pazarına ilişkin Wall Street’in ilk tepkisi oldu.

● Snap’in üçüncü çeyrek geliri geçen yıla kıyasla 6% arttı. 

● Şirket geçtiğimiz yıl, 2017 yılındaki halka arzı sonrası ilk kez tek haneli gelir rakamlarına düşmüştü. 

● Snap’in net zararı ise 400% artarak 360 milyon dolara ulaştı. Bu durumun bir nedeni de, şirketin 155 milyon dolarlık yeniden yapılanma giderleri oldu.

● Günlük aktif kullanıcı sayısı yıl bazında 19% arttı. Bu artış, şirketin kurumsal süreçlerdeki zorluklara rağmen kullanıcı çekebildiğini gösteriyor. Kullanıcı başına ortalama geliri (ARPU) ise 11% azalarak 3,11 dolara geriledi.

● Snap, yatırımcılara yönelik yazısında şu ifadeleri kullandı: “Gelir artış oranımız üçüncü çeyrekte de azalma eğiliminde ve geçtiğimiz yıl boyunca karşı karşıya olduğumuz birçok faktörden etkilenmeye devam edecek. Platform politikasındaki değişiklikler, makroekonomik zorluklar ve artan rekabet bu faktörler arasında. Birçok sektördeki reklam ortaklarımızın; işletme ortamlarındaki zorluklar, enflasyondan kaynaklanan maliyet baskıları ve artan sermaye maliyetleri nedeniyle pazarlama bütçelerini kıstığını görüyoruz.

● Şirket yönetim kurulu, 500 milyon dolara kadar hisse geri alım programına onay verdi.

● Snap, ağustos ayı sonunda büyük bir yeniden yapılanma çerçevesinde personelin 20%’sinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Snap Hisseleri 25%’ten Fazla Değer Kaybetti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı