Borsa Haberleri

Snap, Drone Geliştirme Çalışmalarını Durdurdu

August 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Snap, Drone Geliştirme Çalışmalarını Durdurdu

Snap (SNAP), ilk olarak nisan ayında duyurulan kameralı drone modeli Pixy’nin gelecekteki tüm geliştirmelerini durduruyor. Pixy, Snapchat kullanıcılarının benzersiz açılardan fotoğraf çekmeleri için yeni bir yol olarak tanıtılmıştı. Web sitesinde kendisine bir kamera şirketi adını veren Snap, yerleşik kameralara sahip birkaç Spectacles güneş gözlüğü geliştirmesiyle donanım alanına girme yönünde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin fiziksel ürünlerle mücadelesi devam ederken, ana reklam işinin de darbe aldığı gözlemlendi. Apple (AAPL)‘ın reklam gizliliğine yönelik baskılarının ardından Snap’in hisseleri değerinin neredeyse dörtte üçünü kaybetti. 

Apple’ın Reklam Kısıtlamaları Snap’i Olumsuz Etkiledi

Snap, fiziksel ürünlerindeki sorunların yanı sıra reklam alanındaki kısıtlamalarla da mücadele ediyor. Kısa süre önce Apple tarafından getirilen reklam sınırlandırmaları, sosyal medya devinin gelirlerini önemli ölçüde azalttı. Snap’in hisselerinin değeri bu yıl içerisinde dörtte üç oranında azaldı. Şirket yetkilileri, temmuz ayında yayınladığı ikinci çeyrek kazanç raporunun ardından elde ettikleri sonuçlardan memnun olmadıklarını belirtti. Bu rakamlara bağlı olarak Snap, işe alım ve işletme gideri büyüme oranını yavaşlatmayı planladığını söyledi.

Snap, Web Sitesinde Kamera Şirketi Olduğunu Belirtti

Snap’in web sitesinde daha önce yer almayan bir detay dikkat çekti. Kendisini kamera şirketi olarak tanımlayan Snap, donanım alanındaki çalışmalarına hız vereceğini gösterdi. Sosyal medya devi, daha önce yerleşik kameralara sahip birkaç Spectacles güneş gözlüğünü modelini yeniledi. Spectacles’ın ilk versiyonu, şirketin aşırı stok nedeniyle 2017’de yaklaşık 40 milyon dolarlık zarar görmesine neden oldu. Öte yandan, Snap’in web sitesinde Pixy’nin hâlâ sipariş edilebildiği göze çarptı. Bu durum, şirketin geriye kalan envanteri satışa çıkardığını gösterdi. 

Snap, Drone Geliştirme Çalışmalarını Durdurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı