BIST Şirket Haberleri

Smart Güneş Teknolojileri’nden Çinli Şirketle Dev Anlaşma

Haziran 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Smart Güneş Teknolojileri’nden Çinli Şirketle Dev Anlaşma

Smart Güneş Teknolojileri (SMRTG) Dünya Fortune 500 listesinde yer alan Çin devlet firması SUMEC Energy Holdings ile uzun vadeli iş birliği sözleşmesi imzaladı. 🤝

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada; 📃

  • 2,5 GW büyüklüğe kadar güneş paneli ve güneş hücre üretim hattı ekipman ve ürün tedariği (iş hacmindeki artışa göre artabilecek 50 milyon dolar tutarlı kredi limiti ile) 
  • Bulgaristan’da münhasır olarak, Balkan ülkelerinde ve belirlenecek diğer Avrupa pazarlarında güneş paneli dağıtım kanalı oluşturulması
  • Finansal çözümleri de kapsayacak şekilde büyük ölçekli EPC ve güneş enerji santrali projeleri geliştirilmesi konularında SUMEC Energy Holdings iş birliği yaptığını belirtti.

Uluslararası Standartlarda Üretim Yapılacak 🛠️

Uzun vadeli, önemli bir anlaşmaya imza atan Smart Güneş Teknolojileri, tedarik edilecek güneş paneli, güneş hücresi ve diğer ekipmanlar için uluslararası standartlarda üretim gerçekleştireceğini duyurdu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP