Borsa Haberleri

Smart Güneş Enerjisi, Arnavutluk’da GES İhalesi Kazandı

Smart Güneş Enerjisi, Arnavutluk’da GES İhalesi Kazandı
Google News Icon Takip Et

Smart Güneş Enerjisi (SMRTG), Arnavutluk Altyapı ve Enerji Bakanlığı (MIE) tarafından düzenlenen toplam 300 MW kapasiteli Fotovoltaik Güneş Enerjisi Santrali (GES) ihalesini kazandığını açıkladı.

Şirket yaptığı açıklamada söz konusu ihalenin, şirketin %31 ana ortaklığı olan Smart Holding’in Bulgaristan’da kurulu Smart Energy Group AD şirketinin %20 ve Erseka Solar Park 3 şirketinin %49 ortağı olduğu konsorsiyum lehine sonuçlandığını bildirdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Arnavutluk Altyapı ve Enerji Bakanlığı tarafından yapılacak resmi bildirimi takiben, MIE ile 15 yıl süreli devlet garantili alım sözleşmesi imzalanacak.

30 Yıl Boyunca İşletmeciliğini Yapacak

Açıklamaya göre projenin anahtar teslim kurulumunu da gerçekleştirecek olan Smart Güneş Enerjileri, santralin 30 yıl boyunca işletmeciliğini yapacak.

Açıklamada, anahtar teslim kurulum bedelinin ise yaklaşık 40 milyon Avro olmasının beklendiği ifade edildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP