BIST Şirket Haberleri

Smart Enerji, Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı

May 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Smart Enerji, Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı

Smart Güneş Teknolojileri (SMRTG), 24 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında, bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu. Peki, bu ne anlama geliyor? 🤔

💡 Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir?

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin iç kaynaklarını kullanarak hissedarlarından ek bir ödeme talep etmeksizin sermayelerini artırmaları işlemidir. Bu işlem sonucunda hissedarlar, mevcut hisse senedi oranlarında bedelsiz hisse senedi alır. Yani, hissedarlar daha fazla hisseye sahip olurken, ekstra bir ödeme yapmaz.

📊 Smart Enerji’nin Bedelsiz Sermaye Artırımı Detayları

SMRTG’nin yönetim kurulu toplantısında alınan karara göre, şirketin 2.000.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 306.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesi, toplam 306.000.000 TL artırılarak 612.000.000 TL‘ye yükseltilecek.

Bu sermaye artırımının 150.000.000 TL’si Hisse Senedi İhraç Primleri hesabından, 156.000.000 TL‘si ise Geçmiş Yıl Kârları hesabından karşılanacak.

🎯 Sonuç olarak…

Bu karar, SMRTG’nin güçlü bir finansal yapıya sahip olduğunu ve büyüme stratejilerini sürdürmeye devam ettiğini gösteriyor. Şirketin bu hamlesi, yatırımcılar için olumlu bir haber olarak değerlendirilebilir.

Smart Enerji, Bedelsiz Sermaye Artırım Kararı Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı