Borsa Haberleri

Skydance’den Paramount’a Yeni Teklif

May 31, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Skydance’den Paramount’a Yeni Teklif

Skydance Media, bir süredir peşinde olduğu Paramount Global (PARA) ile birleşme önerisi için, çalkantılı bir müzakere sürecindeki son dönemeçte yeni bir teklif sundu.

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, yeni anlaşma hem oy veren hem de oy vermeyen Paramount hissedarları için iyileştirilmiş şartlar sunuyor ve daha fazla nakit sağlıyor.

Oracle’ın (ORCL) kurucularından Larry Ellison’ın oğlu David Ellison tarafından yönetilen bağımsız stüdyonun teklifinin ayrıntıları henüz bilinmiyor.

Ünlü Paramount Pictures stüdyosuna, CBS yayın ağına ve Nickelodeon ve MTV gibi kablolu yayın ağlarına ev sahipliği yapan Paramount için sıkıntılı bir dönemde gelen iyileştirilmiş teklifi ilk olarak Wall Street Journal bildirdi.

Paramount CEO’su Bob Bakish, şirketin hakim hissedarı Shari Redstone ile artan gerilim nedeniyle anlaşma görüşmelerinin ortasında geçen ay istifa etti. Dört yönetim kurulu üyesi de şirketin 4 Haziran’daki yıllık toplantısından sonra ayrılacak.

Bu arada, rakip bir teklif sahibi olan Sony Pictures Entertainment (SONY), Apollo Global Management (APO) ortaklığıyla anlaşma sürecinin sonlarına doğru ortaya çıktı ve bağlayıcı olmayan 26 milyar dolarlık bir nakit teklifi sundu. 

Skydance’den Paramount’a Yeni Teklif

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters