Borsa Haberleri

Skydance, Paramount’u Satın Almaya Yaklaştı

Skydance, Paramount’u Satın Almaya Yaklaştı
Google News Icon Takip Et

Son aylarda bir satın alma savaşının merkezinde yer alan Paramount (PARA) için bulutlar dağılıyor gibi görünüyor. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Shari Redstone’un National Amusements şirketi, Paramount Global’deki çoğunluk hissesini David Ellison’ın Skydance Media şirketine satmak için bir ön anlaşmaya vardı.

Geçici anlaşma kapsamında Skydance, Paramount’un oy hakkına sahip hisselerinin 77%’sine sahip olan National Amusements için 1,75 milyar dolar ödeyecek. Haberi ilk duyuran Wall Street Journal’a göre anlaşma, diğer teklif sahiplerinin de teklif sunabileceği 45 günlük bir “go-shop” dönemi içeriyor.

National Amusements’ı satın almakla ilgilendiğini ifade eden diğer isimler arasında film yapımcısı Steven Paul, Seagram varisi Edgar Bronfman Jr. ve IAC’den (IAC) Barry Diller yer alıyor.

Konuya aşina iki kişiye göre National Amusements, Skydance anlaşmasını incelenmek üzere Paramount yönetim kurulunun özel bir komitesine iletti. Wall Street Journal’ın haberine göre, yeni düzenleme kapsamında National Amusements, Paramount birleşmesinin Redstone dışındaki hissedarların çoğunluğu tarafından onaylanmasını zorunlu kılmıyor.

Söz konusu satış, daha küçük bağımsız stüdyo Skydance’in, kendi adını taşıyan film stüdyosu, CBS ve MTV ve Nickelodeon gibi kablo ağlarına ev sahipliği yapan Paramount ile birleşeceği iki aşamalı bir işlemin ilk kısmı olarak öngörülüyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters