BIST Şirket Haberleri

Şişecam’ın Kredi Notu Açıklandı

May 31, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Şişecam’ın Kredi Notu Açıklandı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’nin kredi notunu “B” olarak teyit etti. Bu değerlendirme, Şişecam’ın 30 Mayıs 2023 tarihli yıllık raporunda da belirtildi.

“B” Kredi Notu Ne Demek? 🤔

“B” kredi notu, bir şirketin kredi riskinin nispeten yüksek olduğunu gösterir. Bu, borcunu zamanında ödeme konusunda belirli bir risk taşıdığı anlamına gelir. Ancak bu not hâlâ yatırım yapılabilir bir seviyededir.

Kredi Notunun Görünümü Ne? 🧐

Fitch Ratings resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Şişecam’ın kredi notu görünümünü “negatif” olarak belirledi. Bu, Şişecam’ın gelecekteki kredi notunun düşebileceğine işaret ediyor.

Şişecam'ın Kredi Notu Açıklandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP