BIST Şirket Haberleri

Şişecam’dan Yatırım Açıklaması!

March 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Şişecam’dan Yatırım Açıklaması!

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kırman, şirketin yatırım süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Şirketimiz 2022 yatırımlarına, sürdürülebilirliği garanti altına almak amacıyla refrakter üreticisi İtalyan Refel firmasının satın alınmasıyla başladı.

Geçtiğimiz yıl, Avrupa’da cam ambalaj alanındaki ilk yatırımımız olan Macaristan tesisimizin temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz, Mersin’de devam eden buzlu cam fırını ve işleme hattı yatırımlarında kapasite artırım kararı aldığımız önemli bir yıldı. 

Amerika’daki doğal soda yatırımımız ve devam eden yatırımlarımı­zın toplamı, enflasyonist ortam nedeniyle artan yatırım bedelleri de göz önünde bulundurulduğunda 7 milyar dolara ulaşıyor.

Eskişehir’de cam ambalaj yatırımımız, otocam ile mimari camlar iş kollarına yönelik düzcam yatırımlarımız ise sürüyor. Eskişehir’deki cam ambalaj fırını yatırımımızı ve Lüleburgaz otocam fırın yatırımımızı ise 2023’ün ilk yarısında devreye almayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şişecam’dan Yatırım Açıklaması!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk BeyanıBu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar:Ekonomist Dergisi