BIST Şirket Haberleri

Şişecam (SISE), 4 Milyar TL’lik Yatırımı Devreye Aldı

September 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Şişecam (SISE), 4 Milyar TL’lik Yatırımı Devreye Aldı

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları, Kırklareli Lüleburgaz’da 200 bin ton/yıl üretim kapasiteli otomotiv camı üretim hattını tamamladığını ve 21 Eylül 2023’te devreye aldığını belirtti.

Yatırım Detayları ve Önemi 💰

Türkiye’nin otomotiv cam ihtiyacının artması ve küresel rekabetin artışı göz önüne alındığında, Lüleburgaz’da devreye alınan otocam üretim hattının yaklaşık 4 milyar TL (190 milyon ABD Doları) yatırım ile hayata geçirildiği açıklandı. Bu üretim hattı, özel tasarımı ve yüksek kapasitesiyle Şişecam’ın vizyonunu ve teknolojik yetkinliklerini yansıtıyor.

Verimlilikte Artış ve Mevcut Hatların Geleceği 🚀

Yıllık 200 bin ton kapasiteli otocam üretim hattının yüksek verimlilik sağlayacağına dikkat çekilirken Şişecam’ın mevcut otocam üretim hatlarının kapasite ve verimliliklerinin artırılarak tamamen mimari cam üretimine yönlendirilebileceği vurgulandı.

Ek İstihdam Müjdesi 👥

Bu yatırımla birlikte Şişecam, 114 kişiye ek istihdam yaratmayı hedefliyor. Bu, sektör ve bölge için önemli bir gelişme olarak gösteriliyor.

TR9 Float Hattı Yatırımı Devam Ediyor 🚧

Şişecam ayrıca Tarsus’ta bulunan ve global ölçekte en yüksek kapasiteye sahip 5 düz cam yatırımından biri olan TR9 float hattı yatırımına devam ediyor. Bu yatırımın ilerleyen süreçte nasıl gelişeceği konusunda kamuoyunun bilgilendirileceği belirtildi.

Şişecam (SISE), 4 Milyar TL’lik Yatırımı Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP