BIST Şirket Haberleri

Şişecam (SISE) 4 Milyar TL’lik ABD Yatırımı Bir İlke İmza Atacak

October 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Şişecam (SISE) 4 Milyar TL’lik ABD Yatırımı Bir İlke İmza Atacak

Şişecam (SISE), büyüme stratejileri ve yeni yatırımları hakkında önemli bilgiler verdi. Şirket, geliştirdiği stratejiler ve yaptığı yeniliklerle sektörde fark yaratmayı hedefliyor.

Ahmet Kırman’ın Stratejik Açıklamaları 🎙

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman, büyüme hızlarını ve stratejilerini paylaştı. Kırman’a göre Şişecam, yeni alanlarda da varlık göstermeye devam edecek. 2006 yılından bu yana yapılan stratejik hamlelerin neticelerini almaya başladıklarını belirtti.

ABD’de Dev Yatırımlar 💵 

Kırman, Şişecam’ın yaklaşık 4 milyar dolarlık yatırımla ABD’de Türkler tarafından yapılan en büyük yatırıma ulaşacağına inanıyor. ABD’deki projeleriyle 5 milyon ton civarında üretim yapmayı planlıyorlar.

Dijital Dönüşüm ve Kapasite Artışı 🌐

Şişecam, bulunduğu coğrafyalarda kapasite geliştirmeleri ve dijitalleşme süreçlerini sürdürüyor. Şirket, dijital yapılanmalarının büyük bir bölümünü tamamladı.

Sürdürülebilirlik ve Yenilikçilik 🌿 

Enerji ve sürdürülebilirlik, Şişecam için öncelikli konular arasında yer alıyor. Cam sektörünün en önemli sorunlarından biri olan enerji konusunda yenilikçi çözümler üretiyor, sürdürülebilirlik adına birçok yatırımlarını devam ettirdiklerini belirtiyorlar. 

Geleceğin Yatırımları 🏭 

Kırman, 2024’ten itibaren Eskişehir’deki cam ambalaj ve otocam yatırımlarının bilançolarına yansıyacağını açıkladı. Eskişehir’deki cam ambalaj tesisi dünya çapında en büyük cam ambalaj üretim merkezi olacağını ifade etti.

Şişecam (SISE) 4 Milyar TL'lik ABD Yatırımı Bir İlke İmza Atacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberght