Borsa İstanbul

Şişecam / Kırman: 5 Yılda 10 Milyar Dolar Yatırım Planlıyoruz

December 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Şişecam / Kırman: 5 Yılda 10 Milyar Dolar Yatırım Planlıyoruz

Şişecam (SISE), Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman, 2024 yılında 1,5 milyar doların üzerinde yatırım planları olduklarını ve önümüzdeki 5 yıllık süreçte de planlanan yatırımların toplam değerinin 10 milyar doları bulacağını ifade etti.

Cam ambalaj üretimi ve ihracatı için Eskişehir’deki yeni fırın yatırımı hakkında bilgi veren Kırman “135 milyon Euro’luk yatırımla devreye girecek yeni fırın 165 bin ton yıllık kapasiteyle 2024’te ateşlenecek.” dedi.

“Kum Hazırlama Tesisi 490 Bin Ton Kapasiteye Sahip Olacak”

2025 yılında faaliyete geçmesini hedefledikleri düz cam yatırımının yer aldığı Tarsus OSB’deki arazide bir başka proje kararı aldıklarını kaydeden Kırman şöyle devam etti:

“Tesisin hammadde ihtiyacına cevap verecek yeni bir kum hazırlama tesisi yatırımı kararı da aldık. 2024 Eylül ayında tamamlanması hedeflenen düz cam ve buzlu cam ihtiyaçlarını karşılayacak kum hazırlama tesisi yıllık 490 bin ton kapasiteye sahip olacak.”

Şişecam / Kırman: 5 Yılda 10 Milyar Dolar Yatırım Planlıyoruz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Ekonomim Gazetesi