Borsa Haberleri

Şişecam, Eurobond İhracı için Bankalara Yetki Verdi

April 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Şişecam, Eurobond İhracı için Bankalara Yetki Verdi

Şişecam (SISE) 100% sahibi olduğu Şişecam UK PLC’in eurobond ihracı için bankalara yetki verdi. Diğer yandan şirket hali hazırda işlem gören 2026 vadeli başka tahvillerini ise geri alacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre söz konusu ihraç yurtdışında nitelikli yatırımcılara yapılacak. Bu kapsamda şirket, Citigroup Global Markets Limited, HSBC Bank plc, J.P. Morgan Securities plc ve Merrill Lynch International’a yetki verdi.

Yapılan açıklamada, şirket yöneticilerinin katılımı ile İngiltere’de 22 Nisan (Bugün) itibarıyla bir dizi yatırımcı toplantısı gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Tahvil ihracına ilişkin nihai karar, ihraç tutarı ve koşulları, söz konusu toplantıları takiben piyasalardaki gelişmelere bağlı olarak belirlenecektir.”

Tahvilleri Geri Alacak

Şişecam, Sisecam UK PLC şirketi ile ihraç ettiği 2019 tarihli ve 2026 vadeli 700 milyon dolar (ana para) tahvilleri ise geri alacağını bildirdi. Şirket yaptığı açıklamada geri alıma ilişkin olarak “Şirketimiz tarafından, uygun görülecek miktarda geri alım ihalesi yoluyla vadesinden önce kısmen veya tamamen itfa edilmesine karar verilmiştir” bilgisini verdi.

Şişecam, Eurobond İhracı için Bankalara Yetki Verdi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, KAP2