Borsa Haberleri

Şişecam, Düzcam Yatırımı Kapsamında Mısır’da Şirket Kuracak

Mart 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Şişecam, Düzcam Yatırımı Kapsamında Mısır’da Şirket Kuracak

Şişecam (SISE), Mısır’da onaylanan düzcam hattı projesi için yeni şirket kurma kararı aldığını açıkladı.

Şirketin KAP’a yaptığı bildirime göre Şişecam’ın Hollanda’da 100% iştiraki olan Sisecam Investment B.V. (SIBV) üzerinden 30% oranında ortağı olduğu Saint Gobain Glass Egypt SAE şirketinin ikinci düzcam hattı projesi, söz konusu yeni şirket üzerinden gerçekleştirilecek.

Mısır’da kurulacak şirketin ortakları; Şişecam’ın iştiraki SIBV, Saint Gobain Nederland Beheer B.V ve Ali Moussa olacak.

Şişecam, iştiraki SIBV’in yeni şirket sermayesine 5,04 milyon avro veya yerel para birimi cinsinden eşdeğerini ödeyerek 30% oranında katılacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti