Borsa Haberleri

Sigma Lithium Hisselerindeki Yükseliş Devam Edecek Mi?

Eylül 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Sigma Lithium Hisselerindeki Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bank of America’ya göre 2022’de 100%’den fazla artış gösteren Sigma Lithium (SGML), bundan daha yüksek bir potansiyele sahip. Hisse senedi üzerinde “AL” notu olan analist Matthew DeYoe, Sigma’daki fiyat hedefini hisse başına 37 dolara yükseltti. Bu rakam, çarşamba günkü kapanışta gerçekleşen 25,63 dolarlık değerin 44% üzerinde. 

Analist, Sigma Lithium’un Brezilya’daki Xuxa lityum projesindeki inşaatın “en kritik üç aylık döneme” girdiğini söyledi. DeYoe konuya ilişkin “Lityum fiyatları bu kadar yüksekken şirketlerin pazara hizmet sunma hızı büyük öneme sahip. 2023’ün ilk çeyreğine dair sevkiyat tahminlerinin makul seviyede olduğunu düşünüyoruz. Sigma, üç aylık bir rampanın ardından ilk ürünlerini yüksek talebin olduğu bir pazara satma şansı bulacak.” dedi. 

Sigma Hisseleri Önümüzdeki Dönemde Daha Fazla Değerlenebilir!

Analist Matthew DeYoe, bu yıl önemli ölçüde yükselişe geçen Sigma hisselerinin geleceğine dair iyimser beklentilerini paylaştı. DeYoe müşterilere verdiği bir notta “Şirketin hisselerindeki son bir yıllık 220% yıl başından bu yana ise 142%’lik yükselmeyi kaçırdığını düşünen yatırımcıların endişelerini anlıyoruz. Ancak SGML hisselerinin önümüzdeki dönemde değer kazanmaya devam edeceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. Ayrıca analist, şirketin halka arz değerinin 37 dolar seviyesinde olmasını ve bunun NAV (Net Varlık Değeri) üzerinde 10% ile 20% arasında bir değer yansıtmasını beklediklerini söyledi. 

Lityum Fiyatları İle Birlikte Sigma Hisseleri De Yükseldi!

Elektrikli araçlara yönelik talebin artmasıyla lityum fiyatları da yükselişe geçti. Lityum fiyatlarını takip eden bir firma olan Benchmark’a göre, emtia değeri 2022’de 122% artarak geçen yıla göre 300%’den fazla değer kazandı. Sigma’nın hisseleri de lityum fiyatlarındaki artışa bağlı olarak yükseldi. Matthew DeYoe, lityum fiyatlarının düşmesi ya da şirketin maliyetlerinin artması durumunda ise Sigma hisselerinde de kayıplar olabileceği konusunda uyardı. 

Sigma Lithium Hisselerindeki Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti