Borsa Haberleri

Şifre Paylaşım Yasağı Sayesinde Netflix’in Gelirleri ve Abone Sayısı Artabilir – Evercore

February 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Şifre Paylaşım Yasağı Sayesinde Netflix’in Gelirleri ve Abone Sayısı Artabilir – Evercore

Evercore ISI’ya göre, Netflix (NFLX)’in şifre paylaşımına yönelik son (ve kapsamı genişletilmiş) yaklaşımı hem abonelik hem de gelir açısından bir nimet olacak gibi görünüyor.

● Evercore’dan Mark Mahaney konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: “Genel itibarıyla değerlendirdiğimizde, şifre paylaşımının orta vadede hem kullanıcı başına ortalama geliri (Ek Kullanıcı için ekstra ödeme yapmaya başlayanlar) hem de abone sayısını (başkasının şifresini kullanmaktansa yeni üyelik başlatanlar) artıracağına inanıyoruz.

Netflix’in dünya çapında 100 milyona ulaşan ek kullanıcıyı kısa sürede abone haline dönüştürmesini beklemesek de Ek Kullanıcı uygulamasından zaman içinde 1-2 milyar dolar seviyesinde gelir artışı sağlama veya Wall Street’in 2024 sonu gelir tahminlerine göre 5%’e varan bir büyüme potansiyelinin olduğunu görüyoruz.

Şifre Paylaşım Yasağı Sayesinde Netflix’in Gelirleri ve Abone Sayısı Artabilir - Evercore

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha