Borsa Haberleri

Shopify’dan Muhteşem Cuma Rekoru!

November 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Shopify’dan Muhteşem Cuma Rekoru!

Yeni Zelanda’da başlayan bir günlük alışveriş bayramının Kaliforniya’da sona ermesine kadar 3,36 milyar dolarlık satış yapan Shopify (SHOP), Muhteşem Cuma rekoru kırdığını açıkladı.

● Bu rakam, Muhteşem Cuma etkinliğinde satışların yıl bazında 17% veya sabit kur bazında 19% yükseldiği anlamına geliyor.

● Shopify platformunda boy gösteren satıcılar, etkinliğin zirve yaptığı Muhteşem Cuma günü 12.01 itibarıyla dakikada 3,5 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.

● Muhteşem Cuma / Siber Pazartesi etkinliğinin tam bir alışveriş bayramına dönüştüğünü söyleyen Shopify Başkanı Harley Finkelstein, “Her şeyi başlatan hafta sonu, hâlâ yılın en büyük ticari etkinliklerinden biri ve platformumuzda satış yapanlar yine Muhteşem Cuma satış rekorları kırdılar.” ifadelerini kullandı.

● SHOP, Muhteşem Cuma günü boyunca en fazla alışveriş yapılan ülkelerin Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Kanada; kentlerin ise Londra, New York ve Los Angeles olduğunu kaydetti.

● Giyim ve aksesuar, sağlık ve güzellik, ev ve bahçe segmentleri en çok rağbet gören kategoriler oldu.

Shopify’dan Muhteşem Cuma Rekoru!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha