Borsa Haberleri

Shopify Hisselerine “AL” Tavsiyesi ve Ralli Beklentisi – Deutsche Bank

January 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Shopify Hisselerine “AL” Tavsiyesi ve Ralli Beklentisi – Deutsche Bank

Deutsche Bank, Shopify (SHOP)’ın e-ticaret emsallerini 2023’te yine geride bırakacağını düşünüyor. Bunun sebebi, markaların şirketin platformuna gün geçtikçe daha fazla ilgi duyması.

● Bu yıl Shopify (SHOP)’ın potansiyeli konusunda iyimser bir tutum sergileyen kurum, şirketin “TUT” olan notunu “AL” seviyesine yükseltti.

● Analist Bhavin Shah bu noktada örnek olarak Mattel ve Supreme markalarına dikkat çekti. Bu markaların çalışmaları ABD e-ticaret ekosisteminde Shopify’ın öne çıkmasına yardımcı oldu.

● Analist, “Önde gelen birçok marka, artık eski/rakip çözümleri aktif bir şekilde bırakmaya çalışıyor veya geçiş sürecinde… Geçiş hızının yavaşladığını gösteren gelişme ise, son on iki ayda yapmış olduğumuz görüşmelere tamamen zıt bir durumun yaşanması.” ifadelerini kullandı.

● İleriye dönük değerlendirmeler yapıldığında, Shopify (SHOP)’ın “Commerce Components” lansmanı bir katalizör olarak görülüyor. Bu hamle platforma geçişlerde artışı tetikleyebilir.

● SHOP için 50 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyen Deutsche Bank, 52 haftalık işlem fiyatının 23,63 dolar ile 98,85 dolar arasında olacağını belirtti.

Shopify Hisselerine “AL” Tavsiyesi ve Ralli Beklentisi - Deutsche Bank

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha