Bültenler

Shopify Hisseleri için Analistler Hedef Fiyatlarını Yeniledi

February 18, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Shopify Hisseleri için Analistler Hedef Fiyatlarını Yeniledi

Analistler, uluslararası genişleme, yeniden kalibre edilmiş yatırımlar ve dördüncü çeyrek sonuçlarından sonra Shopify hisse fiyatı hedeflerini düşürdü.

Geçtiğimiz yılın kasım ayından bugüne kadar 1000 dolar (60%) düşüş yaşayan Shopify (SHOP) için analistler hedef fiyatlarını yeniledi. 

 • Neden: Şirketin genişleme ve yatırım planları üzerine gelen dördüncü çeyrek sonuçları analistlerin hedef fiyatlarını revize etme ihtiyacını doğurdu.

Analistler hedef fiyatlarını yenilerken şirket hisseleri dün itibarıyla son bir yılın en düşük seviyesine ulaştı.   

🧑‍💼 Analistlerin Hedef Fiyatları

İşte Shopify için yorumlarını yenileyen önemli analistlerin şirket hissesi için hedef fiyatları:

 • Jefferies Analisti Samad Samana, hedef fiyatını 1800 dolardan 1350 dolara düşürdü ve AL tavsiyesini yineledi. 
 • Stifel Analisti Scott Devitt, hedef fiyatını 1300 dolardan 1000 dolara düşürdü ve AL tavsiyesini yineledi.
 • Evercore ISI Analisti Mark Mahaney, hedef fiyatını 1770 dolardan 1000 dolara düşürdü ve Endeks Üstü Getiri yorumunu korudu.
 • Piper Sandler Analisti Brent Bracelin, hedef fiyatını 1400 dolardan 900 dolara düşürdü ve Yüksek Ağırlıklı yorumunu korudu.
 • Deutsche Bank Analisti Bhavin Shah, hedef fiyatını 1400 dolardan 900 dolara düşürdü ve TUT tavsiyesini sürdürdü.
 • Oppenheimer Analisti Brian Schwartz, hedef fiyatını 1350 dolardan 960 dolara düşürdü ve Endeks Üstü Getiri yorumunu korudu.
 • Mizuho Analisti Siti Panigrahi, hedef fiyatını 900 dolardan 800 dolara düşürdü ve Nötr yorumunu korudu. 
 • RBC Capital Analisti Paul Treiber, hedef fiyatını 1450 dolardan 1300 dolara düşürdü ve Endeks Üstü Getiri yorumunu tekrarladı.
 • Roth Capital analisti Darren Aftahi, hedef fiyatını 1450 dolardan 850 dolara düşürdü ve AL tavsiyesini Nötr’e dönüştürdü.
 • Wedbush analisti Ygal Arounian, hedef fiyatını 1270 dolardan 937 dolara düşürdü ve Endeks Üstü Getiri yorumunu korudu.

🛍️ Shopify Analist Karnesi

Shopify Hisseleri için Analistler Hedef Fiyatlarını Yeniledi

📁 Bu Haberi Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Here’s Why Shopify Shares Hit 52-Week Low Today

📖 Sözlük

Konsensüs Analist Notu: Farklı yatırım bankaları ve kurumlardan analistlerin ilgili hisse senedine dair yatırım görüşlerini ifade eder. Analistlerin ilgili hisse senedine dair verdikleri AL – TUT – SAT notları dışında, Yüksek Ağırlıklı – Düşük Ağırlıklı – Nötr gibi notları da bulunmaktadır.

Konsensüs Hedef Fiyat: Farklı yatırım bankaları ve kurumlardan analistlerin ilgili hisse senedinin fiyatına dair belirledikleri hedef fiyat seviyesini gösterir. Bu seviyelerin ortalama değerleri “Konsensüs Hedef Fiyat” seviyesini oluşturur. Her analistin, kurumun veya yatırım bankasının ilgili hisse senedine dair hedef fiyatları birbirlerinden çok farklı değerlerde olabilir.

Bu yazıda kullanılan analist görüşleri EquityRT.com’dan alınmıştır. Analist görüşleri AL-TUT-SAT olarak 3 kategori de alınmıştır. Endeks Üstü Performans, Yüksek Portföy Ağırlığı ve AL notları “AL” notu olarak alınmıştır. Endeks Altı Performans, Düşük Portföy Ağırlığı ve SAT notları ise “SAT” notu olarak alınmıştır. Hedef fiyat değerleri ise Tipranks.com’dan alınmıştır.

Shopify Hisseleri için Analistler Hedef Fiyatlarını Yeniledi

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. 

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı